HAKKIMDA
MUHAMMED TAHA GERGERLİOĞLU

1956 yılında Urfa’da doğdu. Müteakip yıllarda babasını memuriyeti sebebiyle ilkokulu sırasıyla Urfa Viranşehir, Rize, Bergama, Isparta, Şarkikaraağaç ve Konya’da okudu.

1966 yılında başladığı Konya İmam Hatip Lisesi’ni 1968’de Aydın, 1970’de Denizli, 1972’de Antalya, 1974’de Bursa’da tamamladı.

1976 yılında Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) kuruluşunda ve teşkilatlanmasında çalıştı.

1974’de Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne başlayarak, 1979 yılında tamamladı.

1980 yılında Bursa eşrafından Selahattin Celab kızı Neziha Hanım ile evlendi.

1982-1983 yıllarında askerliğini Burdur 58. Topçu Tugayında kısa dönem olarak yaptı.

1997 yılından itibaren Bursa, İstanbul ve Bilecik’te markalaşmış şirketlere danışmanlıklara başladı.

1998 yılında Genel Başkanlığını Korkut Özal’ın yaptığı Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurulu Üyeliği ve Bursa İl Başkanlığı’nı icra etti.

2001 yılında Pendik Halk Ekmek Fabrikası yönetim kurulu başkanlığını icra etti.

2003 yılında Halk Bankası İcra Kurulu Başdanışmanlığı görevine getirildi.

2004 yılında TMSF Denetim Kurulu üyeliği görevine getirildi.

2007 yılında Başbakanlık GAP Sosyometrik Danışmanlığı görevini ifa etti.

17 Aralık 2014 tarihinde Almanya’da “Türk istihbarat teşkilatına bilgi toplamak iddiası” ile iki Türk vatandaşı ile birlikte tutuklanarak, 11 Aylık bir tutukluluk evresi geçirdi. Tutukluluk süreci sonrasında da çeşitli TV programlarına katılarak ve demeçler vererek Almanya’da yapılan işkenceleri, haksızlıkları ve başımdan geçen tüm olayları toplumumuza aktarmaya çalıştı.

2016 yılı Kasım ayında Almanya’da tutukluluk halinde başından geçen tüm olayları detaylı bir şekilde anlattığı “TAŞ MEZAR – YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE” (Motto Yayınları) isimli ilk kitabı yayınlandı.

2017 yılı Mart ayında basılan, Anayasa Değişikliği Referandum Oylaması için hazırladığı “TÜRK TİPİ CUMHURBAŞKANLIĞI – KURUMLARIN VESAYETİNDEN HALKIN İKTİDARINA” (Hayy Kitap) isimli ikinci kitabı 100.000 adet satarak, çok satanlar listesine girdi.

2017 yılından beri Hoca Ahmet Yesevi Alevi-Bektaşi Kültür ve Eğitim Derneği yönetimi ile beraber Türkiye’deki Alevi ve Bektaşi ocak, sürek, dergâh ve tekkelerinde akademik, kültürel ve sosyal etkinliklerde bulunmaktadır.

Strateji ve İstihbarat Uzmanı olarak, Siber Güvenlik Federasyonu kurucu yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

2018 yılının Şubat ayında İstanbul Ticaret Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programına başladı.

Halen aktif olarak Uluslararası Finans, Yüksek Finans, Asimetrik Kamu Güvenliği, Sibernetik Siyaset, Siber ve Finansal İstihbarat konularında uzman/yönetici olarak üniversite, kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve medyaya eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca çeşitli kamu ve özel sektör alanlarında yönetim kurulu üyeliklerini sürdürürken konferanslar ve seminerler ile etkinliklerine devam etmektedir.